Yaz aylarında evimizde hangi renkleri kullanmalıyız?

Ketenler, tüller, transparan kumaşlar. Böyle tril tril, rüzgarda uçuşan, insanın içine ferahlık veren, gözünüzün önüne getirdiğinizde dahi hani bir gençlik veren malzemeler, renkler evlere davet edilmeli. Bir kere yaz evlerinde mutlaka çiçek olmalı. Yaz evlerinde açık yeşiller, pastel tonlar, mutlaka olmalı.

Kanepelerin kılıflarını değiştirmek mümkünse açık renk, bej rengi ketenleri öneriyoruz. Açık yeşil renkte olabilirler veya açık sarı renkte olabilirler. Bunun yanında bunları yastıklarla ve aksesuarlarla da desteklememiz gerekiyor. Kıştan kalma evinizi bir kere bütün aksesuarlardan arındırıp sehpanın üzerindeki veya büfelerdeki aksesuarlardan arındırıp yerine yazlık giysisini giydirirken cam aksesuarları öne çıkartabiliriz. Sevdiğiniz objeleri tekrar yaz havasını size çağrıştıran objeleri öne çıkartırken de gruplama yapmanızı öneriyoruz. Şöyle ki bir küçük vazo buraya, bir diğer vazo öteki tarafa, öteki vazo oraya yerine bu üç vazoyu bir araya getirip büfenin üzerinde farklı boylarda veya tonsürton gidebilir. Yani kendi rengini açıklı koyulu modelleriyle gruplayabilirsiniz. Ham objeleri kullanabilirsiniz. Örneğin doğal ahşap, taş ürünler, doğal keten bunları ham halleriyle, dokunulmamış halleriyle kullanmak şehirdeki evinize böyle bir güney esintisi getirecektir.

Kaynak: http://www.mobilyadekorasyon.gen.tr © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir Cevap Yazın

Haberler