Yatak odasında dolap dışında ne tür depolama çözümleri uygulanabilir?

Dolabınız tıka basa dolu. O odada başka yer arıyorsunuz bulamıyorsunuz. İşte size pratik çözümler! Bunlardan bir tanesi eğer mekanı boğmayacaksa giriş kapımızın hemen üzerine en azından bavulları koymak için geniş bir raf sistemi yapılır. Diğeri ise yatağımız bulunduğu bölgeyi şöyle bir düşünün. Yatağımız yerden 40 cm yüksekte olsa ne fark eder? Hatta daha da gösterişli olmaz mı? O zaman şöyle yapalım. Yatağımız bulunduğu bölümü duvardan duvara aynı bir sahne platformu gibi düşünün yerden 40 santim kadar yükseltelim. Yan tarafından şöyle basamakla çıkılacak bir kademe yapalım. Üstünü de halı kaplayalım. Ama ön tarafta direkt o yatağın dip tarafına kadar olacak bir geniş çekmece değerlendirelim.

Böylece o çekmecenin içerisine istediğiniz her şeyi koyabilirsiniz. Peki yinede mi sığamadınız? Hay Allah! Nerden bulalım yer? Yatağın bazası. Yatağımızı bazalı olarak tercih edelim. Böylece alt tarafını tekrar kullanabiliriz. Yine de yer yoksa artık son çarelerden bir tanesi mekan içerisine yaptığınız, o hani üstünüzü değiştirmek için arada sırada oturup giyindiğiniz puf varya onun altını da sandık şeklinde yapın. Böylece yine ekstradan yer kazanmış olacaksınız.

Kaynak: http://www.mobilyadekorasyon.gen.tr © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir Cevap Yazın

Haberler