Salonumuzun duvarlarını nasıl süsleyebiliriz?

Tüm her şeyimiz tamam, mobilyalarımız mükemmel evimizde yaşamaya başladık. Ama bir bakıyoruzki bomboş bir duvar. O bize bakıyor biz ona bakıyoruz. Ne yapacağız? Bir kere tablolarımızı alalım şöyle. Neye göre seçtik? Tabiiki bize hissettirdiği duygulara göre. Belki de tablomuz yok ama fotoğraflar var. Hatta bir köşeyi eski siyah beyaz fotoğraflarla konumlandırıp, bir tarafı da onun tam karşısına yeni renkli fotoğraflarla bir köşe yapabilirsiniz.

Peki mekan yeri dümdüz ve siz duvar görmek istemiyorsunuz. O duvarı belki aynayla kaplayabilirsiniz. Veya hemen arkasına bir ahşap pano yapıp yanlarında gizli aydınlatmayla daha derinlik verecek bir mekan haline getirebilirsiniz. Bence içinizdeki enerjiyi evinize yansıtmayı düşünün. O size zaten özgüveninizle mutluluk verecektir. Peki tablomuzu aldık hangi yükseklikte monte edeceğiz, duvara asacağız diye düşünüyoruz. Birincisi 160 santimi kendimize göz hizası olarak kabul ettikten sonra hemen onun 15 – 20 cm yükseğine tablomuzu monte edeceğiz. Burada sizin yaşantınıza ve sizin fiziksel ölçülerinize göre de değişiklik gösterebilir. Peki tablomuzu duvarımıza yerleştirdikten sonra nasıl aydınlatacağız? Mümkünse tabloyu ısıtacak ampullerden kaçınalım ve soğuk ışık kullanalım. Özellikle gün ışığı dediğimiz ışık ve onun derecelerinin, onun hassasiyetinde olan ampulleri kullanırsanız çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.mobilyadekorasyon.gen.tr © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir Cevap Yazın

Haberler