Salonumuzu nasıl yerleştirirsek daha geniş görünür?

Salonumuzu geniş göstermek istiyorsak öncelikle açık renkleri tercih etmeliyiz. Mobilyalarımızda çok parçalı mobilyalar kullanmamalıyız. Yerde halı olarak kullanacaksak duvardan duvara halıyı kullanmak kesintisiz bir görüntü verdiği için daha geniş bir mekan etkisi yaratacaktır. Salon tiplerimizi kare, L salon, dikdörtgen olarak düşünürsek: kare tiplemede genellikle koltukları duvar kenarlarına itmekte fayda vardır. Zaten planlamada, tabii metrekareyle ilgilidir ama, küçük ölçekte bir yerden bahsettiğimizi düşünerek planlamada bizi bu yönde zorlayacaktır.

L tipinde zaten salon kendiliğinden ayrılmıştır. Yemek bölümüyle oturma bölümü. Burada çok fazla zorluk çekmeyeceğiz. Dikdörtgen olan salonlarda ise kapı girişi çok önemlidir. Kapı girişi zaten uzun kenardansa zaten yine yemek bölümü ve oturma bölümü ayrıldığı için sorunumuz olmaz. Kısa kenardan kapı girişi yapılmışsa bir koridorlaşma olacaktır. Tabii en çok dikkat etmemiz gereken husus günümüzde televizyon bizim için önemli olduğundan önünden geçilmeyecek şekilde bir yerleştirme yapmak, yemek bölümünü de mutfağa yakın planlamak tercih edilmelidir.

Kaynak: http://www.mobilyadekorasyon.gen.tr © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir Cevap Yazın

Haberler