Salonumuzda kullanacağımız duvar rengine nasıl karar verelim?

Elimde bir renk skalası var. Geldim salonuma ve bakıyorum. Acaba hangi duvarı ne renk yapmalı? Veya bırakın boya işini. Acaba hangi duvarı ne tür bir duvar kağıdıyla kaplamalıyım? Öncelikle mobilyalarımızı şöyle bir düşünelim. Kumaş renklerimiz, tonları.. Hepsi aklımızda ve onlarla uyum sağlayacak renkleri seçmeye başlıyoruz. Ama şöyle bir ana renklerden gidersek mekanımız, yani salonumuz, eğer iyi bir güneş ışığına sahipse yine de siz açık renklerden vazgeçmeyin. Ama oturma grubunun olduğu ve bunun karşısında hemen televizyonun olduğu cephede de koyu renkleri de ihmal etmeyin. Böylece televizyonu seyrederken televizyonun arkasından gelecek olan ışıkta o koyu renkte güzel bir fon oluşturacaktır. Peki duvar kağıtları dersek. Acaba onlar şekilli ve motifli mi olmalı? Yoksa düz, sizi rahatsız etmeyecek tarzda bir duvar kağıdı mı olmalı? Onda da mümkünse sizin içinizi rahatlatacak, modayı düşünmeden sizi mutlu edecek renkleri ve motifleri seçin.

Peki aklınızdan geçiriyorsunuzdur. Acaba farklı duvarlar farklı renklerde boyanabilir mi? Tabiiki boyanabilir. Mobilyalarınızda eğer hareket ve dinamizm katamadığınızı düşünüyorsanız bir duvarı örneğin kırmızı yapıp diğer duvarı sarı yapabilirsiniz. Bu tamamıyla sizin renk ve zevkinize bağlı.

Kaynak: http://www.mobilyadekorasyon.gen.tr © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir Cevap Yazın

Haberler