Odaları geniş göstermek için nasıl aydınlatmalıyız?

Odalarımızı geniş göstermek için en direkt aydınlatmayı tercih etmeliyiz. Daha yumuşak bir aydınlatma da sağlar. Direkt aydınlatmalar lokal bölümler yaratır. Bunları mesela yemek masasında tercih edebiliriz. Böylece yediğimiz, içtiğimiz şeyleri de daha net görebiliriz. Çeşitli yerlerde aydınlatma kullanmaktan korkmamalıyız. Aplikler olabilir. Yardımcı ayaklı lambalar olabilir (Lambaderler). Sehpalarımızın üstünde aydınlatmalar olabilir. Bütün bunlar çeşitli zamanlarda ayrı ayrı işe yarayacaktır. İstediğimiz loşluğu bize sağlayacaktır. Hatta bu loşluğu dimer dediğimiz duvarda kullandığımız anahtarla da ayarlayabiliriz.

Günümüzde artık çok çeşitli ampüller vardır. Işık değerleri farklı. özellikle bunları kullanırken gözümüzün içine ışığı yansıtmayacak avize, aplik, çeşitli armatürleri tercih etmeliyiz. Direkt olarak gözümüze gelen ışıklar bizi oldukça rahatsız edecektir. Bu yüzden endirekt aydınlatmayı tercih etmemizdeki en önemli neden de zaten budur. Tavana verdiğimiz aydınlatma tekrar tavandaki beyazlıktan bize yere doğru yansıyacağı için daha geniş mekanlar elde edebiliriz.

Kaynak: http://www.mobilyadekorasyon.gen.tr © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir Cevap Yazın

Haberler