Çocuklu aileler koltuk seçerken nelere dikkat etmeli?

Çocuklu bir aileye sahipsek özellikle beyaz ve açık renk mobilya tercihlerinden uzak durmamız gerekiyor. Daha koyu tonlarda kumaşl tercihleri yapılmış mobilyaları tercih etmek temizlik açısından son derece kolay olacaktır. Bir diğer önemli nokta kullanılan kumaşım kalitesidir. Çok fazla kimyasal içerikli dokumaları olan kumaşları tercih etmemek gerekir. Çocukların güvenliği açısından özellikle ve önemle üzerinde durulması gereken noktalardan bir tanesi sivri köşeleri olan, hatları tehlike yaratabilecek tasarımlara sahip mobilyalardan uzak durulması önemlidir. Eğer bunu tercih edeceksek de çocuklarımızı koruyacak yan aparatları almamız özellikle dikkat etmemiz gereken unsurlardan bir tanesidir.

Eğer çocuğumuzun sağlıkla ilgili bir problemi varsa, yani örneğin alerjik bir durumu varsa, seçeceğiniz mobilyanın cilasına, kullanılan kumaşın kalitesine ve kullanılan ağacın doğal yapısına yine önemle dikkat etmek gerekir.

Kaynak: http://www.mobilyadekorasyon.gen.tr © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir Cevap Yazın

Haberler